Fermuar Bileklik Yapımı

Takı takmaya ve yapmaya bayılıyorum. Özellikle en sevdiğim takılarım,kendi yaptıklarım. Çünkü hem çok az bir maliyetle malzemeleri alıyorum, hemde kendi emeğim ve zamanımla yaptığım için daha fazla değer biçiyorum onlara. İki gün önce bir bileklik yaptım ve çok beğendim. Bilekliğimi görenler nerden aldığımı sordu. Çevremdekiler de beğenince ‘iyi ki yapmışım’ dedim. Aslında bu takıyı yaparken hiç de ümitli değildim. Basit olacağını düşündüğüm için tereddütle yaklaştım ama işlem bitip bileğime takınca ‘fermuar bileklik tam tarzıma uydu’ dedim. Sizlerinde beğenip yapabileceğini en azından fikir dünyanıza bir ışık da benim yakabileceğimi düşünerek diy (do it yourself) projelerime bir değil iki fazlasını daha ekledim. ‘İki derken? ‘ dediğinizi duyar gibiyim. :) Hadi bakalım neymiş bu iki proje. :)

Bugün Fermuar Bileklik Yapımı ‘nı ele alıyoruz. İlk olarak yukarıda bahsettiğim kendi yaptığım Fermuar Bileklik ‘ten başlayalım.

fermuar-bileklik-1

Fermuar bileklik için malzemeler;
İki adet fermuar
Pense
İki adet timsah kapama ( resimde gördüğünüz fermuar tutma aparatı )
Bir adet klips ( birleştirmek için )

fermuar-bileklik-2

İki adet fermuarı alıyoruz. Birinin sadece bir kenarını kullanarak bu üç parçanın ucunu birleştiriyoruz. Timsah kaplamayı takıyoruz ve pense ile iyice sıkıyoruz. Ardından bu üç fermuar parçasını saç örer gibi örüyoruz. En ucuna kadar ördükten sonra bileğimize tutup uzunluğu fazla is ucundan biraz kesiyoruz ve ilk başta yaptığımız gibi bu ucuna da kapamayı takıp, pense yardımıyla sıkıyoruz. Bir ucuna birleştirmek için klips takıyoruz ve işte takımız hazır. Sadece 10 dk’mızı vererek yaptığımız, uzun süreli kullanabileceğimiz, fermuar bileklik hazır.

fermuar-bileklik-3

İkinci fermuar bileklik için malzemeler;

Bir adet fermuar
İki adet zincir veya 15- 20 adet arası metal boncuk
İki adet kapama
Bir adet klips
Pense
Uhu

DIY-fermuar-bileklik-4

Bir fermuarı alıyoruz ve resimde gördüğünüz gibi fermuarın iki kenarına da uhu sürüyoruz. Boncuk veya zincirleri yapıştırıyoruz. Ardından diğer bileklikte yaptığımız işlemlerin aynısını uyguluyoruz. Yani fermuarın iki ucuna da kapamayı takıyoruz ve kapamaların birinin ucuna klipsi takıyoruz. Sonuçta kendi emeğimizle hazırladığımız fermuar bileklikler ortaya çıkıyor. Fermuar bileklik ile hem şık hemde tarz bir görünüm oluşturmak artık ellerinizin ucunda.

DIY-fermuar-bilezik-5

One thought on “Fermuar Bileklik Yapımı

  1. merhaba sizden ricam olacak efendim fermuarın ucuna takılan aparatlar ve klıpsi olan ürün varmı sizden temin edebilirmiyim mümkünse

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website