Yılın Rengi Marsala

Moda, teknoloji ve mimari gibi birçok alanda tasarımcılar yıllık tasarım planlarında kullanacakları renkleri belirlerken yıla damgasını vuracak renkleri ön plana alırlar. Bu yolda tasarımcıların ilk adresi Pantone kataloğuna bakmaktır. Pantone ‘nin her yıl seçtiği ‘yılın rengi‘ koleksiyonlarda bir çırpıda yerini alır.

 

 

 

marsala

 

Yıl boyu herkesin etkisinde kalacağı ve hayatına ufak da olsa mutlaka katmayı isteyeceği,  2015 yılının rengi… ‘ Marsala ‘. Bu kremsi şarap tonu geçen yılki Radiant Orchid renginden biraz daha farklı ama çok daha yönlü görünüyor. Kış rengi olan bordoya benzemesi sizi yanıltmasın. Yılın rengi Marsala ‘her mevsime uyum sağlama‘  özelliği ile tahtın sahibi.

marsala-yilin-rengi

 

Marsala hemen herşeye uygulanabilir iken, en önemlisi tüm yıl boyunca güzellik ve moda dünyasında karşımıza çıkacak. Moda dergilerinde ve defilelerde bu rengi görmeye ocak ayından itibaren başladık fakat bu renk günlük giyim içinde oldukça ideal. O dokulu trikolar, kalın kumaşlar, ceketler ve özellikle elbiseler Marsala tadında muhteşem görünüyor. Herkesin sevgili altın aksesuarları ile mükemmel gideceğinden hiç şüphem yok. Dolaplarımıza Marsala rengini katmak için harika bir zaman.

pantone yılın rengi

 

 

Yılın rengi Marsala, hatta tüm renkler için bunu söyleyebiliriz; Ana renginizi belirledikten sonra ki en önemli adım, yan renkleri her biri kendi arasında uyum yakalayacak şekilde seçmelisiniz. Yoksa bütün renkler birbirinin katili olur. Marsala ‘nın da uyumlu olduğu renkleri yukarıda görüyorsunuz. Daha öncelerden İlham Veren Renk Paletleri yazımda belirttiğim renk paletleri bu hususta size büyük yardımcı olacaktır.Mesela bahar geldiğinde ( ‘Bahar ayındayız bahar nerede?’ diye sorular kafamda dolaşıyor :) ) toz maviler ve beyazla renkler arası uyumu doruklarda yaşayabilirsiniz.

Marsala

 

1. Essie  2.Topshop 3. Nars 4. Pink Aztec Print Blaknet Cape 5. Nars 6. Hermes 7. Marc Jacobs 8. Hakaan 9. Hunter 10. Hermes 11. Tom Ford  12. Christian Louboutin 13. Butter

Marsala Men Fashion

 

1. Guide Burgundy Suit 2. Brooks Brothers 3. Timerland 4. Cyberoptix 5. Shiraz Polka Bow Tie 6. Burberry 7. Louis Vuitton 8. Polo 9. Everlane 10. Jimmy Choo

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website