Sarımsak Sirke Bal Karışımı


Sirke Sarımsak ve Bal Üçlüsünün Faydaları

Sarımsak, sirke ve balın ayrı ayrı faydalarını hepimiz biliriz. Biliriz bilmesine de peki ya üçü bir araya gelirse? Sarımsak sirke bal formülü! İşte günümüzün mucizevi karışımı. Bu karışımın faydaları saymakla bitmiyor. Kimisi saçlarına maske olarak kullanıyor kimisi bu karışım sayesinde kolesterolünü dengeliyor. Bu karışım ile kilo verip yağları yakmaya ne dersiniz? O halde biraz daha yakından bakalım bu iksire.

Sarımsak ve sirke bir araya gelince bünyesinde barındırdığı bileşenler (aminoasit türevleri, vitamin b1, b2, C ve provitamin A, karbonhidratlar) ile yağ yakımını hızlandırıyor. Birde bal eklerseniz bu etki artıyor ve vücudun şeker oranı da dengeleniyor. Günümüzde bu karışımın içinde bulunduran ilaçlarda yapılmakta. Özellikle Avrupa’da bu ilaçların raflarda yerini almasıyla tükenmesi bir oluyor. Avrupa ülkelerinde bu karışımın yapıtlarını yetiştirip verim almak zor; fakat ülkemizde ilaç ile tedavi yollarına başvurmamıza gerek yok. Bu gıdaları bir araya getirmek bizim için kolay. O halde neden duruyoruz?

Birkaç diş sarımsağı dövüp içine biraz bal ve sirke ilave edelim. Bu karışımı direk yutabiliriz. Salatalarımıza ilave edebiliriz ya da yemeklerimize ekleyebiliriz. Örneğin taze mevsim salatası, közde patlıcan, közde biber, barbunya, sebzeli makarna veya haşlanmış brokoliyi bu karışım ile daha faydalı hale getirebiliriz. Ben çoğunlukla günde bir kere herhangi bir öğünde yemeğin yanında aysberg yada marul ile tüketiyorum. Eminim çoğunuz salatanıza sirke ekliyorsunuzdur bir sonraki hazırlayışınızda üzerine bal ve sarımsak da ekleyin inanın pişman olmayacaksınız. Diğer önerdiklerimin hepsini denedim ve en çok da közde patlıcan üzerine ilave edince sevdim. Fakat hepsi deneyip alışkanlık haline getirmeye değer.

Bu karışım sayesinde vermek istediğiniz birkaç kilo için diyetisyene gitmenize gerek yok yada yediklerinizi eritmek için yemek sonrası yürüyüşe koşmaya da gerek yok. Sizce de kilomuzu kendi kontrolümüz altına almamızın vakti gelmedi mi? Sadece günün bir yada iki öğününde yemeklerin yanında bu karışımı tüketmeniz yeterli. Böylece yağ yakımı hızlanır kolesterol ve tansiyon dengelenir, stres azalır ve uyku düzenlenir. Bu karışımın faydaları anlatmakla bitmez. Biz şunu bilelim ki elimizde böyle değerler varken kullanmalı ve vücudumuza iyi bakmalıyız.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website