Cehennem Melekleri 3 – Vizyondan

 

 

  Çoğumuz bir filme gitmeden ya da izlemeden önce filmin İmdb puanına, filmin konusuna ve filme yapılan yorumlara bakarız. Bende düşündüm ki neden izlediğim ve izleceğim filmler hakkında bir kategori yapıp okurlarımla kendi yorumlarımı paylaşmıyorum. Tabi ki hepimizin zevki ve görüşü farklı. Belki ben size bir filmi beğenmediğimi söyleceğim ama siz o filmi beğeneceksiniz. Evet bu durum söz konusu. Amacım da zaten karşılıklı  fikir iletişiminde bulunup hepimizin farklı bakış açıları edinmesi.

  İlk olarak son günlerde gittiğim bir filmi seçtim; Cehennem Melekleri 3 . Öncelikle kendimce filmi özetleyeyim. Başrollerinde Sylvester Stallone (Barney rolünde) ve Jason Statham ( Lee rolünde) ‘ın olduğu Cehennem Melekleri serisinin 3. filminde ekip bir zamanlar ekibin üyesi olan ve öldüğü zannedilen Stonebanks‘in ölmediğini ayrıca yasa dışı işlerle uğraştığını öğrenirler. Barney bu durumun önüne geçmek ve Stonebanks’i durdurmak için ekibini toplar. Bu sefer ekibine genç ve yetenekli yeni üyeler katarak Stonebanks’e karşı savaş açar. Önlerine çıkacak sorun bu kez daha büyük ve daha modern olacaktır. Peki ekip amacına ulaşacak mı? Daha fazlasını anlatıp hevesinizi ve merakınızı kaçırmayım. Sonra izlemeden izlemiş kadar olmanızı istemem. :)

  Cehennem Melekleri 3 filmi hakkındaki görüşeme gelince. Serinin ikinci filmini birinci filminden daha çok beğenmiştim. Bu filmde Bruce Willis’in çıktığını duyunca biraz negatif  yargıyla yaklaştım açıkcası. Fakat film ön yargılarımı boşa çıkardı. Beklediğim kadar kötü değildi ama beklemediğim kadar harika da değildi. Gerilim-aksiyon filmlerini severek izleyen biri olarak dövüş sahnelerinde özellikle Barney ve Stonebanks’in dövüş sahnesinde filme kendimce tam not verdim. Vurdulu-kırdılı bir film olduğu doğru. Buna ek olarak aralarda ince esprilerde beni sıkmadan filme bağladı. Şunu söyleyebilirim ki; argo kelime içermeden güldürebilen bir film. Ayrıca filmde duygusallığa diğer filmlere nazaran biraz daha fazla yer ayrılmış. Duygusallık derken bu ekip için en önemli olan şeye yani kalıcı dostluğa değinilmiş. Film hakkında negatif görüşüm; filmin Hızlı ve Öfkeli serisine çok benzemesi. Konular benzer sadece karakterler farklı sanki. Biraz daha alışık olunmayan sahneler beklediğimi söylemem gerek. Fakat Hızlı ve Öfkeli serisinin bütün filmlerini birden fazla kere izleyip bitmesine çok üzülen biri olarak azda olsa Hızlı ve Öfkeli serisine olan özlemimi doldurduğu için Cehennem Melekleri 3 ‘ü  iyiki izlemişim diyorum. Sonuç olarak filme gitmenizi öneririm ama mutlaka gidin demem. İzlerseniz kesinlikle pişman olmayacağınıza emin olun sonuçta bu kadro bir daha kim bilir ne zaman bir araya gelir. Filmin 4ncüsü çıkacak ama kadro aynı mı kalır belli değil sadece Pierce Brosnan ‘ın filme katılacağı yönünde haberler var. Umarım hafızalardan silinmeyecek bir olur.

  Cehennem Melekleri 3 filmine puanım; 7.5/10

  Film ve benim filmi yorumlamam hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum. Benimle paylaşırsanız büyük mutluluk duyarım. Bir sonraki filmde görüşmek üzere..

One thought on “Cehennem Melekleri 3 – Vizyondan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website