Stil Sahibi Çocuklar

 

Artık çocuklarda stil sahibi. Büyükler kendi kıyafetlerine özendikleri kadar çocuklarının kıyafetlerine de aynı hassasiyeti gösteriyorlar. Kimisi ebeveynlerinin seçimi doğrultusunda giyiniyor kimiside kendi kıyafetini kendisi seçiyor. Ve bu minikleri görenler ‘büyümüşte küçülmüş’ demekten kendilerini alıkoyamıyorlar.Özellikle yurtdışında ‘çocuk modası’ bir akım olarak sürmekte. Birçok moda tasarımcısı tasarımlarında artık çocuklara da yer vermekte ve birçok moda dergisi yetişkinlerin yanı sıra çocukların stillerini de gündemde tutmakta. Hatta bazı tasarımcılar sadece çocuklara yönelik koleksiyonlar hazırlamakta.  Sizlerinde gittiğiniz mağazalarda gördüğünüz gibi çoğu giyim markası bünyesini çocuk giyim ile büyütmekte ve özellikle yetişkinlerin kıyafet modellerini çocuk kıyafetlerine uyarlamakta. Nasıl ki bizler büyükken küçülmek küçükken büyümek istemişsek, zamane çocukları da büyümeye bir o kadar hevesli. Bu nedenle yetişkin kıyafetlerine benzeyen kıyafetleri daha çok tercih ediyorlar. Ve itiraf edelim çok sevimli oluyorlar.O halde bakalım şu ufaklıkların kendilerine has stillerine :)

                                  suri-cruise  suri_cruise2

Siz resimlere bakarken yukarıdaki görsel hakkında bir ara bilgi vereyim. Tom Cruise ve Katie Holmes çiftinin kızı olan Suri Cruise kıyafetlerini kendisi seçiyor ve toplu ayakkabılara takıntısı var. Bebekliğinden beri gündemden hiç düşmeyen Suri kendisi için özel tasarlanan topuklu ayakkabılar giyiyor.

Kids

kids1

kids2

056bb516c22c11e292fc22000a1f9806_7

kids4

little-miss-coco

kids5

Gördüğünüz gibi hepsi çok tatlı ve hepsi birbirinden farklı stillere sahip. Her ne kadar ‘çocuk’ olsalar da stilleri ile yaşıtlarını ve moda dünyasını peşlerinden koşturuyorlar. Gelecekte çocukların moda dünyasında daha fazla yere sahip olacaklarının sinyallerini şimdi den görüyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website