Yeni Yıl Tarifleri -1

  Yılın bu zamanını her zaman sevmişimdir. Bahçelerin ışıklarla süslenmesi, hediye çekilişleri, mağazaların yeni yıl konseptleri ve daha sayamadığım bir çok şey, beni yeni yıla girerken mutlulukta bir adım önde hissettiriyor. Özellikle ‘yeni yıla nasıl girersen yılın öyle geçer’ nüktesi bana her ne kadar ‘olur mu öyle şey? ‘ derdirtse de yinede hafızama kazınmış olacak ki; yeni yılın ilk gününe girerken sevdiklerimle bir arada olmayı daha fazla istiyorum. Etrafı süslemek, oyunlar almak, Noel baba şapkası ve daha birçok aksesuar ile neşeye neşe katma hazırlıklarım bile mutlu olmam için yeterli oluyor. Tabii olmazsa olmaz yeni yıl yemekleri en az bir gün önceden düşünülmesi gereken en önemli ayrıntı. Eğer sizde yeni yıla evde girecekseniz ve arkadaşlarınızı ailenizi güzel yemeklerinizle şımartmak istiyorsanız, sizler için hazırladığım üç yeni yıl tarifi yazılarıma bakmadan geçmeyin derim. Bu tariflerde konseptimi yeni yıl renkleri, kış mevsimi, çam ağacı ve her ne kadar kar yağmamış olsa da kardan adam temaları ile şekillendirerek sizlere hem tarif hemde fikir vermeyi amaçladım. Yeni yıla kadar yeni yıl tarifleri adı altında 3 ayrı yazı ile karşınızda olacağım. İlk tarifimi ve ilk fikrimi atıştırmalıklardan yana kullandım. Tarifimizin adı; Oreo Kardan Adam .

 yeni-yil-tarifi-2

Gereken malzemeler;

- Oreo bisküvi

- Çubuk

- Bir paket beyaz çikolata

- Süslemek için turuncu ve siyah tonlarında draje

yeni-yil-tarifi

İlk olarak dilediğimiz kadar Oreo bisküvi alıyoruz ve ortalarına çubuklarımızı takıyoruz.

yeniyil-tarifi-1

 Beyaz çikolatalarımızı benmari usulü eritiyoruz ve Oreo bisküvili çubuklarımızı çikolataya buluyoruz.

yeniyil-tarifi-2

2 – 3 dk soğumaya bırakıyoruz.

yeni-yil-tarifi-2

Çikolata sertleşmeden drajeler ile kardan adam süslemesi yapıyoruz.

yeni-yil-tarifi-3

Oreo bisküviler her zaman yüzümüzü gülümsetir. Hele ki misafirlerinizin arasında çocuklarda varsa deymeğin onların keyfine. Tarifimizin yapılışı gördüğünüz üzere çok basit ama çok eğlenceli.

 

oreo

Dilerseniz aynı tarifi başka süsleme yöntemleri ile de sunabilirsiniz. Fikir benden uygulama sizden. :) Bugünün tarifi buydu. Sıra geldi yeni yıl yemekleri fikrime. İlk fikrimizin adı; Meyveden Yeni Yıl Ağacı .

meyveden-yeni-yil-agaci

Yemek sonrası meyve sunumunuzu ağaç şeklinde sunarak dört dörtlük bir yeni yıl yemeği verin. Hem kendinizi hem misafirlerinizi şımartın. Yeni tarif ve fikirlerimi görmek için takipte kalın. Misafirlerinizin yüzündeki gülümsemenin sebebi olmanız dileği ile hoşçakalın..

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website